Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu- 15.03.2020

1. Tegoroczny Wielki Post naznaczony jest szczególnym doświadczeniem,  epidemią,   która dziś dotyka także nas. Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych. Dlatego posługa wiernym będzie trwała nie przerwanie także w naszej parafii. Dla osób które w obawie o swoje zdrowie i życie, nie będą uczestniczyć fizycznie w  niedzielnej Mszy św., została udzielona dyspensa przez ks. abp Metropolitę Szczecińsko- Kamieńskiego. Niech jednak nie zabraknie osobistej i rodzinnej  modlitwy i udziału we Mszy św radiowej czy telewizyjnej. Obrzędy liturgii rodzinnej w domach będą  umieszczone na naszej stronie internetowej.

Dostosowując się do zaleceń kurialnych i poleceń służb sanitarnych będziemy prowadzili duszpasterstwo w następującym porządku:

a/Msze św. w niedziele w Mrzeżynie i Robach będą sprawowane wg zwykłego porządku. Msza św. w  Rogowie nie będzie sprawowana do odwołania. Przypominamy, że sobotnia Msza św. w Mrzeżynie jest już liturgią niedzielną.

b/ Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej również wg stałego porządku.

c/ Msze św. w tygodniu w kościele parafialny codziennie kończyć się będą modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i śpiewem suplikacji.

d/ Zawieszone są do odwołania spotkania z  rodzinami przygotowującymi się do I komunii św. i sakramentu bierzmowania.

e/ Odwołane zostały wielkopostne rekolekcje, a rekolekcje szkolne odbędą się w innym  terminie. Jeśli  warunki na to pozwolą,  przed świętami planowany jest  dzień skupienia, przygotowujący parafię bezpośrednio do Wielkanocy.

f/ Przez cały okres wielkiego postu /dni powszednie/ będziemy służyć w sakramencie pokuty. Ze względów sanitarnych prosimy nie tworzyć kolejek do spowiedzi św.

g/ jeśli zaistnieją inne  okoliczności, informacje będą przekazywane na stronie internetowej parafii i ogłoszeniach parafialnych

 

3.Prasa katolicka i świece Caritas na stół wielkanocny są   do nabycia przy wyjściu z kościoła.