Święto Ofiarowania Pańskiego w naszej parafii.

images3PTTVD0C

    Przed laty  św. Jan Paweł II  ustanowił  dzień Ofiarowania Pańskiego świętem osób konsekrowanych. Jak dla każdego kapłana  świętem jest Wielki Czwartek,- dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa , tak dla osób zakonnych takim dniem jest 2 luty. Wszyscy zakonnicy i zakonnice  odnawiają  wtedy  swoje zakonne ślubowania. Czynią to prywatnie, we wspólnotach zakonnych, w parafiach w których posługują i w kościołach katedralnych pod przewodnictwem biskupa.  Jest to także dla nas okazja  do modlitwy i wdzięczności za dar ich  powołania.

   W naszej wspólnocie parafialnej  ten dzień przeżywaliśmy w podobnym  duchu  modląc się za siostry ze Zgromadzenia Sióstr Słuzek NMP Niepokalanej, które od lat posługują w naszej parafii  w szkole, kościele i na plebani.  Najważniejszym momentem była wieczorna Eucharystia podczas której siostry w obecności zgromadzonych, klęcząc przed ołtarzem  na którym umieszczone były  relikwie bł. Honorata Kośmińskiego  – założyciela zgromadzenia, z zapalonymi świecami odnowiły uroczyście swoje śluby.

   Niech na stałe  będą w nas obecne  modlitwa ,pamięć i  wdzięczność   o siostrach, a do tego przynagla nas Ojciec Święty Franciszek, który  ustanowił ten rok czasem modlitwy za   osoby  konsekrowane.