Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedziele zwykłą – 10.11.2019

1.Dziś w II niedziele listopada Kościół w Polsce przeżywa „Dzień Solidarności  z Kościołem Prześladowanym”. Ten dzień ma nam  uświadamiać  że i dziś w wielu miejscach na świecie kościół cierpi i potrzebuje naszej  solidarności, duchowej bliskości  i materialnej pomocy  . Tym razem nasza pomoc kieruje się w stronę kościoła w  Sudanie Południowym. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na ten cel.

 2. Rozpoczynając nowy tydzień listopada, pamiętajmy o naszych obowiązkach wobec zmarłych. Modlitwa wspominkowa w niedzielę i w tygodniu po każdej Mszy Św.

3.Jutro 11 listopada – w liturgii wspominamy  Św. Marcina z Tours bp a jako Polacy świętujemy 101  rocznicę Odzyskania  Niepodległości. W tym dniu zapraszamy na Mszę Św.  w intencji Ojczyzny  o godz. 11.00. /Roby 9.00/.Po Mszy św. w modlitwie wspominkowej wspomnimy bohaterów naszej Ojczyzny a w łączności z wszystkimi rodakami o godz.12.00 odśpiewamy nasz narodowy Hymn.

4.Trwają parafialne dni modlitwy u stóp krzyża. Codziennie koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00 ,Msza św. z błogosławieństwem relikwiami krzyża św. o godz.16.30 i modlitwa wspominkowa za zmarłych. We wtorek zapraszamy do modlitwy uczniowi młodszych klas tj do kl.V a w środę kandydatów do bierzmowania. Od  czwartku  relikwie krzyża będą w kościele filialnym w Robach.

5.W przyszła niedziele o godz. 11.30 Msza Św. inicjacyjna dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność wszystkich obowiązkowa.