Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Poświecenia Kościoła – 24.10.2020

1.Świętujemy dziś Uroczystość Poświęcenia własnego Kościoła, która przypomina nam, że mamy swoją świątynie, o którą wspólnie się powinniśmy się  troszczyć.  Za codzienna troskę wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękuję.

2.Dziś  przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na misje.

3.Modlitwa różańcowa codziennie o godz.16.00./uczniów zapraszamy  w czwartek

4.W czwartek spotkanie szkoły biblijnej po Mszy św.

5.Przypominamy że w każda niedziele sprawowane sa trzy Msze św : 9.00.11.30,16.30.Z niedzielnej Mszy św. można korzystać w sobotni wieczór o godz.16.30. Przypominamy również ze we Mszy św. w kościele w Mrzeżynie i Robach ze względu na ogłoszone rygory sanitarne może uczestniczyć do 25 osób.

6.W przyszłą niedziele świętować będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje uczestnictwo we Mszy Św. Msze Św. w parafii: Mrzeżyno  9.00, 11.30, 16.30  Roby 10.15 .

7.W dniach od 01 do 08 listopada można uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając  kościół lub cmentarz  modląc się za zmarłych. Odpust można zyskać pod stałymi warunkami: spowiedź i komunia św., modlitwy: wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna w intencjach Ojca Świętego.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna  i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

8.Wypominki z wypisanymi imionami zmarłych wraz z ofiarą składamy w zakrystii. Modlitwa wypominkowa będzie codziennie przy okazji każdej Mszy Św. Przypominam również o chrześcijańskim obowiązku zamawiania Mszy Św. za swoich bliskich zmarłych. Kartki na wypominki są jeszcze do zabrania przy wyjściu z kościoła.

9.Okazja do spowiedzi św. w tygodniu w czasie modlitwy różańcowej

10.zmiana tajemnic Żywego różańca wyjątkowo w II niedziele listopada na Mszy  Św. o godz.9.00