Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedziele Wielkiego Postu

1. Posłuszni Bożemu wezwaniu do nawrócenia, które rozbrzmiewa na nowo w wielkim poście, trwajmy w naszych domach na modlitwie. Niech nie zabraknie codziennego pacierza, koronki do Bożego Miłosierdzia i Drogi Krzyżowej w piątek. Proponujemy również skorzystanie z nauk rekolekcyjnych  umieszczonych na stronie internetowej naszej parafii. Wykorzystajmy również ten trudny i bolesny dla nas czas na modlitwę   w intencji  oddalenia epidemii, za chorych i wszystkich którzy w tych dniach  dbają z wielkim poświeceniem o nasze zdrowie i życie. Wierni w całej Polsce jednoczą się w tej intencji  na modlitwie różańcowej codziennie o godz.20.30.

2.Przypominamy że Msze św.  odprawiamy w następującym porządku :

Msze św. niedzielne:

  • Mrzeżyno : sobota  godz.16.30, niedziele 9.00 i 11.30
  • Roby niedziela godz.10.15, Rogowo – nie ma Mszy św.

W tygodniu   Mrzeżyno -Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwa błagalną  o godz. 16.30 / wtorek  8.00/ . Spowiedź św. sprawowana jest w dni powszednie  w  wyznaczonym przez kapłana  miejscu.

3. W środę 25 marca przypada święto Zwiastowania obchodzone w całym kościele jako Dzień świętości życia. Niech nas uwrażliwia i  przypomina, że każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest darem Boga i do Niego należy.

4.Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz.16.30.

5. Prasa katolicka i świece Caritas  na stół wielkanocny są do nabycia przy wyjściu z kościoła.

DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ /fragmenty/

1.Udziela się odpustu zupełnego wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach, jeśli w duchu oderwanym od jakiegokolwiek grzechu, zjednoczą się duchowo poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożnej praktyki Drogi Krzyżowej lub innych form pobożności, a przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe.

2.Pracownicy służby zdrowia, członkowie rodzin i wszyscy ci, którzy za przykładem Dobrego Samarytanina, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się chorymi na koronawirusa według słów Boskiego Odkupiciela: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13), otrzymają ten sam dar odpustu zupełnego na tych samych warunkach.

3.Ponadto, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego na tych samych warunkach z okazji obecnej epidemii światowej nawet tym wiernym, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie.

4.Kościół modli się za tych, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyków, powierzając Bożemu miłosierdziu wszystkich i każdego z osobna na mocy komunii świętych i udziela wiernym odpustu zupełnego w chwili śmierci, pod warunkiem, że byli należycie dysponowani i zwykle za życia modlili. W celu uzyskania tego odpustu zaleca się używanie krucyfiksu lub krzyża.