Ogłoszenia duszpasterskie na II niedziele adwentu – 09.12.2018

1.Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą.

2.We wtorek roraty w domu rekolekcyjnym o godz. 8.00 w pozostałe dni o godz.16.30 W środę  na roraty zapraszamy dzieci.W czwartek  zapraszamy  czcicieli Żywego Różańca . Po Mszy Św.  spotkanie przy wigilijnym stole w sali domu rekolekcyjnego.

3..W sobotę 15 grudnia od godz.10.00 świąteczne odwiedziny chorych.

4.Z radością informuje że budowa organów została zakończona. Zapraszam wszystkich na prezentacje instrumentu, która odbędzie w przyszłą niedzielę o godz.15.00. Prezentacji organów dokona ks. kan. Marek Prusiewicz wraz z uczennicą swoje szkoły organistowskiej. W programie będą zaprezentowane utwory organowe ukazujące możliwości instrumentu.  W drugiej części wspólnie zaśpiewamy kolędy. Niech to będzie nasze przygotowanie do radosnych świat. Swoją obecność zapowiedział budowniczy organów p. Artur Kaczmarek- organomistrz z Poznania.

6.W przedsionku kościoła w każdą niedzielę adwentu, a w tygodniu także na plebani są do nabycia poświęcone opłatki i świece caritas.

 7.Pamiętajmy o naszym wewnętrznym przygotowanie do zbliżających się świąt. Informuję, że spowiedź świąteczna będzie w czwartek 20 .XII. a w Robach w piątek  21 .XII