Nasza Uroczystość odpustowa.

  W dniu 29 czerwca przeżywaliśmy nasz parafialny odpust ku czci św.Ap. Piotra i Pawła . Uroczystość ta pozostanie w naszej pamięci nie tylko ze względu na długi czas sprawowanej liturgii,ale nade wszystko ze względu na jej bogactwo.Liturgia rozpoczęła się od czuwania przed Najświętszym Sakramentem i wspólną modlitwą do Bożego Miłosierdzia, prowadzoną przez młodzież naszej parafii.O godz.19.00 przy licznym udziale parafian i Gości w procesji wniesione zostały do świątyni relikwie św.s Faustyny Kowalskiej. Ks. Arcybiskup poświecił relikwiarz,obraz i miejsce do przechowywania relikwii w świątyni.

       W czasie Mszy Św. z racji 1050 rocznicy chrztu Polski wszyscy obecni odnawiali przyrzeczenia własnego chrztu, podchodząc indywidualnie do chrzcielnicy.Wszyscy czyniliśmy to z wielkim przejęciem, trzymając w ręku zapalone świece,zanurzając swoją prawą dłoń w wodzie chrzcielnej i całując relikwie s.Faustyny. Wreszcie młodzież przystąpiła  do  sakramentu bierzmowania.

    Dziękujemy dziś Panu Bogu  i ludziom za te wszystkie przeżycia i jak zawsze prezentujemy relacje fotograficzną z uroczystości przygotowaną przez p.Marcina Szymanowicza.