Archiwum miesiąca: luty 2026

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedziele wielkiego postu -22.02.2026

1.Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty, nawrócenia, porządkowania życia. Niech ten okres będzie wypełniony dobrymi postanowieniami i większą bliskością z Bogiem.

2.Od poniedziałku do czwartku Msze św. sprawowane będą dalej w kaplicy domu rekolekcyjnego. Wtorek godz.8.00, w pozostałe dni o17.00

3.W piątek w kościele o godz.16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po niej Msza św. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00.

4.Jak co roku w II niedziele Wielkiego Postu wspieramy naszą modlitwą i ofiarą polskich misjonarzy, a dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na pomoc Ukrainie.

5.Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w dniach od 13-15.03.Rozpoczniemy je w piątek nabożeństwem Drogi Krzyżowej i Mszą św.  a zakończymy w IV niedziele wielkiego postu. Rekolekcje poprowadzi paulin o. Łukasz

 

ŚRODA POPIELCOWA MSZE ŚW :

ROBY 16.30

MRZEŻYNO 17.00

NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ W PIĄTKI

ROBY 16.30

MRZEŻYNO 16.30

NABOŻEŃSTWA GORZKICH ŻALI W NIEDZIELE:

ROBY – 10.00 – PRZED MSZĄ ŚW

MRZEŻYNO – PO MSZY ŚW O GODZ.9.00

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE OD 13.03 DO 15.03

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedziele zwykłą 15.02.2026

1.Już po raz 59 pod hasłem: „Polska silna wiarą i trzeźwością” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tej ważnej sprawie niech nie zabraknie także naszej osobistej modlitwy.

2.W poniedziałek o 17.00 a we wtorek o 8.00 Msze Św. w kaplicy domu rekolekcyjnego. W pozostałe dni o 17.00 w kościele

3. W środę przez posypanie głów popiołem Kościół rozpoczyna WIELKI POST. Przypominam, że w tym dniu wierzących obowiązuje post ścisły. Msza św. w Robach o 16.30, w Mrzeżynie o 17.00

4.W okresie Wielkiego Postu ludzie wierzący podejmują wyrzeczenia: nie uczestniczą i nie urządzają zabaw, a biorą udział w nabożeństwach pokutnych. Takie nabożeństwa będą sprawowane w parafii w następującym porządku:

  • DROGA KRZYŻOWA – piątek Mrzeżyno 16.30, Roby 16.30
  • GORZKIE ŻALE – niedziela Mrzeżyno po Mszy św. o g. 9.00 / Roby 15 min przed Mszą św./

Komunikat Caritas

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP, zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupia Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Wiesława Śmigla, uprzejmie prosimy o przeprowadzenie przykościelnej zbiórki do puszek po wszystkich Mszach Świętych w przyszłą niedzielę. Na ręce Czcigodnego Księdza przekazujemy nasze najgłębsze podziękowanie za wszelkie dotychczasowe wsparcie na rzecz dotkniętej wojną Ukrainy i innych dzieł Caritas.

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedziele zwykłą 08.02.2026

1.Od poniedziałku do piątku Msze św.  w kaplicy: wtorek godz.8.00, w pozostałe dni o 17.00.  W sobotę I Msza św. niedzielna o godz.17.00 w kościele.

2.W środę przypada wspomnienie MB z Lourdes – światowy dzień chorych. W naszych osobistych modlitwach niech nie zabraknie nasze modlitwy w ich intencji.

3.W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz.11.30 modlić się będziemy za śp. s. Edytę i Teresę z racji rocznicy ich śmierci.

 4.Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary na potrzeby parafii. Przypominamy, że w przyszłą niedziele zbierana będzie taca na remont naszej świątyni.