PARAFIA

Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Ap. Piotra i Pawła leży w granicach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Wchodzi w skład dekanatu Trzebiatów. Siedzibą parafii jest nadmorska miejscowość Mrzeżyno. Obecnie parafia obejmuje teren trzech miejscowości. Jej historia, począwszy od momentu wybudowania kościoła parafialnego, jest nieodłącznie związana z burzliwymi dziejami Europy w XX wieku.

Obecnie parafia ta obejmuje obszar trzech miejscowości:

Pokaż Parafia rzymskokatolicka p.w. św. Ap. Piotra i Pawła Mrzeżyno na większej mapie

  • MRZEŻYNO – Tu znajduje się siedziba parafii z kościołem parafialnym p.w. św. Ap. Piotra i Pawła oraz plebania i dom rekolekcyjny.
  • ROBY – z kościołem filialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP.
  • ROGOWO – gdzie znajduje się kaplica.

Msze święte i nabożeństwa:

Działające wspólnoty:

Żywy Różaniec

Mrzeżyno – 2 róże  pw. Królowej Polski i Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. wspólnotowe w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 9.00. Zmiana tajemnic .

 Roby – jedna róża Msze Św. wspólnotowe i zmiana tajemnic w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.15. Odpowiedzialnym za wspólnoty jest Ks. Proboszcz

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO NASZYCH WSPÓLNOT   RÓŻAŃCOWYCH

Ministranci i lektorzy

Do grona ministrantów przyjmowani są chłopcy od kl. II. po okresie kandydatury podczas uroczystej liturgii. Od gimnazjum, po odpowiednim przygotowaniu, są promowani na lektorów. We wspólnocie odbywają się zbiórki i spotkania okolicznościowe . Odpowiedzialnym za wspólnotę jest Ks. Wikariusz

 

Nadzwyczajni szafarze Eucharystii

     23 marca br Ks.Abp.Metropolita Andrzej Dzięga ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii dla naszej archidiecezji. Posługa do której zostali ustanowieni to zanoszenie Komunii Św. chorym i niepełnosprawnym oraz pomoc kapłanom i diakonom w udzielaniu komunii Św, podczas Mszy Św. Wśród ustanowionych  szafarzy jest dwóch naszych parafian którym życzymy  błogosławionych Bożego.

Opiekun – Ks. Proboszcz