Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedziele adwentu – 24.12.2023

1.Dziś IV niedziela adwentu która kończy okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy w gronie najbliższych do wigilii.  Zadbajmy by miała ona charakter religijny. Rozpocznijmy wieczerzę od wspólnej modlitwy i odczytania Ewangelii o narodzinach Chrystusa. Niech nie zabraknie śpiewu kolęd i spotkania z rodzącym się Chrystusem na Mszy św.  Przypominamy, że PASTERKA w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 23.30, w Robach o 22.00.

2.Świateczny porządek Mszy św:

  •   I  dzień świąt: Mrzeżyno   11.30 i 16.30, Roby 10.15.
  •  II dzień świąt: Mrzeżyno    9.00 i 11.30, Roby 10.15

3.Po świętach w środę Msza św. w kaplicy o godz.8.00, w pozostałe dni o 16.30 w kościele.

4. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia świece Caritas, poświęcone opłatki i świąteczna prasa.

5.W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Rodziny a jednocześnie dziękować będziemy za kończący się rok 2023. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz.11.30   będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

6.Po Nowym roku rozpocznie się parafialna kolęda – wizyta duszpasterska kapłana w domach parafian. Kolęda w Mrzeżynie i Rogowie będzie na zaproszenia. Zaprosić kapłana można na dwa sposoby: internetowo wpisując się na listę lub wpisując swoje dane na kartkach wyłożonych w kościele. Kolęda w Robach będzie wg tradycyjnego porządku – od domu do domu. Szczegóły kolędy będą przekazane w przyszłą niedziele.

7.Dobiegła końca zbiórki potrzebnych rzeczy i artykułów na rzecz rodzinnego domu dziecka pod Dygowem. Dary zostały przekazane w czwartek 21.12. Mieliśmy wielką radość spotkać się z dziećmi i ich opiekunami, którzy tworzą wspaniały dom. To spotkanie pozostanie w naszych sercach na długo. Bardzo dziękuję wszystkim którzy włączyli się w akcję Paczuszka dla Maluszka i ofiarowali swoje dary. Dziękuję za ich spakowanie a OSP Mrzeżyno za ich dostarczenie do domu dziecka.

8.Dziękuję za przygotowanie świątyni do godnego przeżycia świat a szczególnie za ofiarowane choinki firmie p. Waldemara Bociańskiego – Agro las z miejscowości Niwy.  Niech Boże Dziecię hojnie wszystkim błogosławi.