OGŁOSZENIA DUSZPASETRSKIE NA NIEDZIELE PALMOWĄ

1.W liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Witając dziś Chrystusa Króla, módlmy się o godne przeżycie zbliżających się świąt.Zachęcamy wszystkich Parafian i Gości do włączenia się w świąteczne liturgie.

2.W poniedziałek i środę Msze św o 16.30 a we wtorek o godz.8.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi św.

  TRIDUUM PASCHALNE.

 WIELKI CZWARTEK- pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej /Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia i czas na osobistą modlitwę/.

WIELKI PIĄTEK Dzień męki Pańskiej. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Ludzi wierzących obowiązuje post ścisły.

  • 15.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu koronką do Bożego Miłosierdzia i odprawimy Drogę Krzyżową.
  • 18.00 Liturgia adoracji krzyża i obrzędy Komunii Św. Po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i czas na indywidualną modlitwę.

WIELKA SOBOTA

  • adoracja Bożego Grobu od godz. 10.30 do 19.00.
  • 12.00 i 15.00 poświecenie pokarmów na stół wielkanocny. / Roby godz.11.00 /
  • 19.00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej. Na liturgię przynosimy świece.

W I E L K A N O C – / przypominamy o zmianie  czasu /

  • Rezurekcja godz.6.00
  • I DZIEŃ ŚWIĄT 11.30 i   30   /Roby 8.00/
  • II DZIEŃ ŚWIĄT  9 .00 i 11.30 /Roby 10.15/

 3.Prasa katolicka jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zbierane są także ofiary do puszki na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Zgodnie z zapowiedzą, w naszej świątyni pojawiły się nowe konfesjonały. Bóg zapłać osobą które z własnej inicjatywy złożył swój dar na ten cel. Jednocześnie chciałbym prosić o dalszą pomoc w ich spłacie. Ofiary można składać na tacę w podpisanej kopercie. Liczę na zrozumienie i życzliwość parafian i Gości.

5.W sobotę 07 kwietnia, z racji święta Zwiastowania NMP, od nawiedzenia i modlitwy w Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie o godz.10.00 rozpacznie się kolejna edycja PRZEMARSZU PAŃ do Mrzeżyna w intencji świętości życia. Zapisy u p. Marii – tel. domu rekolekcyjnego. Przemarsz zwieńczy katecheza i Msza św w Mrzeżynie.