Inauguracja Roku Życia Konsekrowanego w naszej parafii.

     Ojciec Święty Franciszek ogłosił Rok Życia Konsekrowanego, który rozpoczął się w całym Kościele  w  I Niedzieli Adwentu i trwać będzie do 02 lutego 2016 roku. Celem tego roku jest  ukazanie, jak wiele jest w świecie ukrytej świętości i jak  bardzo jest ona dziś potrzebna.  Będzie to więc sposobny czas na modlitwę w intencji osób konsekrowanych jak i czas na modlitwę o nowe powołania zakonne.

        Z tej racji w I niedziele adwentu wsłuchiwaliśmy się w świadectwo życia sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej, od lat  posługujących w naszej parafii.  S. Teresa prosiła o modlitwę za osoby zakonne  zwracając uwagę, że aby się za kogoś modlić, wypada go najpierw  poznać. Nakreśliła charyzmat i historie swojego zgromadzenia, ukazując piękno tej formy  życia. Przypomniała że i w dzisiejszym świecie Pan Bóg powołuje młodych ludzi  i by na takie zaproszenie młodzi odważnie  Panu Bogu odpowiadali.

     Jeśli ktoś pragnąłby pogłębić swoją wiedzę o życiu zakonnym i o  zgromadzeniu, jeśli ktoś czuje ,że może to jest ta droga życia, do której go Pan Bóg zaprasza  – siostry służą rozmową, pomocą i zapraszają na stronę internetową zgromadzenia www.sluzki.pl