Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedziele zwykłą 01.10.2017

1.Dziś po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic żywego Różańca.

2.Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. W swoich objawieniach w Fatimie Maryja zachęca wszystkich do odmawiania tej modlitwy. Mówi że jest ona  ratunkiem dla   świata i   pokutą  za grzechy.   Różaniec codziennie o godz. 16.00. W  środę i czwartek zapraszamy do modlitwy wszystkie dzieci. /Roby  czwartek -16.00 Msza Św. i modlitwa różańcowa/.

3.Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania biblijnej szkoły modlitwy. Zapraszamy w środę na godz.18.00 do kaplicy domu rekolekcyjnego.

4.W czwartek 5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. s. Faustyny. We Mszy Św. prosić będziemy o Jej wstawiennictwo a na zakończenie będziemy mogli odda cześć Jej relikwiom.

5.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas modlitwy różańcowej.

6.W sobotę przypada wspomnienie NMP Królowej Różańca świętego. Przypominamy, że Kościół w Mrzeżynie został ustanowiony kościołem stacyjnym tzn miejscem w którym będziemy przeżywali z delegacjami innych parafii  modlitewne wydarzenie pod nazwa różaniec do granicy. Porządek tego dnia będzie następujący:

  • 11.00 Msza Św.
  • 12.00 – 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 12.30 – odpoczynek w domu rekolekcyjnym / kawa ,herbata, ciasto/
  • Po godz.13.00 wymarsz do wyznaczonych miejsc:
  • -dla rowerzystów – punkt widokowy miedzy Mrzeżynem a Pogorzelicą
  • -przy pomniku zaślubin z morzem,
  • Rogowo przy zejściu na plaże,
  • 14.00 początek modlitwy różańcowej /4 części/.

Bardzo prosimy o zgłoszenie swego udziału do poszczególnych miejsc. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Św.

W tym dniu od godz.10.00 odwiedziny chorych z komunia św.

7.W przyszłą niedzielę 8. X obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski. Owocem tego dnia jest „Fundacja dzieło Nowego Tysiąclecia”- żywy pomnik Jana Pawła II niosąca pomoc młodym  Polakom w ich edukacji. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Przy wyjściu z kościoła wzorem lat ubiegłych będą zbierane ofiary na potrzeby fundacji.

8.W przyszłą niedzielę na Mszy Św o godz.11.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I komunii Św. Obecność obowiązkowa.